Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Podchodach: Poszukiwacze Skarbów, zwanych dalej Podchodami. Udział w Podchodach jest bezpłatny a na niektórych uczestników czekają nagrody!!

W grze będziemy musieli odwiedzić kilka miejsc w Kościanie oraz będziemy musieli się wykazać spostrzegawczością, kreatywnością, pomysłowością oraz znajomością historii naszego miasta.

Uroczyste podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród (wybranym losowo) uczestnikom odbędzie się w Bibliotece Miejskiej dnia 2 września, podczas Narodowego Czytania "Wesela".

Na czym dokładnie polegać będzie gra? W kilku miejscach Kościana umieszczone są tzw. skrzynki. Skrzynki, to szczelne pojemniki (butelki, słoiki, woreczki, itp.), w których znajdują zadania i zagadki. Niektóre skrzynki będą schowane niektóre będą umieszczone "na widoku". Odnalezienie jednej skrzynki i rozwiązanie zadania w niej umieszczonego daje wskazówki o lokalizacji kolejnej skrzynki.

W niektórych skrzynkach znajdować się będą zadania, których rozwiązanie uczestnicy wpisywać będą na swoją Kartę Uczestnika Podchodów Miejskich: Poszukiwacze Skarbów, zwaną dalej Kartą Uczestnika. Każdy uczestnik w/w kartę przygotowuje i wypełnia we własnym zakresie. Na karcie powinno się znaleźć imię i nazwisko uczestnika, nr skrzynki oraz rozwiązania zadania znalezionego z danej skrzynki.

Nagrody:

nagrody będą rozlosowane wśród uczestników, którzy do dnia 2 września, do godziny 13:00 (godzina może jeszcze ulec zmianie) dostarczą do Biblioteki Miejskiej w Kościanie prawidłowo wypełnioną "Kartę uczestnika". Ponieważ obawiam się, że warunki atmosferyczne lub po prostu ludzka złośliwość mogą niektóre skrzynki skasować, to do udziału w losowaniu uprawniać będzie poprawne rozwiązanie 3 zadań.

Nagrodami będą: bony rabatowe na zakupy w wybranych sklepach, gry planszowe i inne w zależności od hojności Sponsorów.

Pierwszą skrzynkę możesz znaleźć szukając drewna na opał na Kościańskich Łazienkach.

UWAGA poniżej znajdują się podpowiedzi czytaj dalej TYLKO jeśli utknąłeś i nie potrafisz rozwiązać jakiegoś zadania lub nie możesz znaleźć skrzynki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raczej niżej nie przewijaj, bo może Ci to zabawę popsuć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś pewien, że potrzebujesz podpowiedzi?

 

 

 

 

 

 

Ostatnia szansa żeby powstrzymać ciekawość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potrzebujesz podpowiedzi przy szukaniu skrzynek i wykonywaniu zadań? Podpowiedzi szukaj na załączonych zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

 

Również poszukiwanie drewna na opał na Łazienkach może dać zaskakujące rezultaty.

 

 

 

 

Spis miejsc ukrycia skrzynek wg wspórzędnych GPS - sprawdzić w ostatecznej ostateczności :)Galeria zdjęć: